• Inšpirácie

Maďarsko – 5 zaujímavých miest, ktoré musíte vidieť

Otago
26.06.2023
Čas čítania: 7 min

Maďarsko je ideálnou dovolenkovou destináciou, ktorá v sebe kombinuje dostupnú vzdialenosť a veľa možností. Ponúka nesmierne množstvo zaujímavých kultúrnych, cestovateľských, zábavných a historických miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

Miesta v Maďarsku, ktoré musíte navštíviť

Musíme úprimne povedať, že málokomu napadne Maďarsko ako voľba číslo 1 vtedy, keď si plánuje dovolenku. Veľakrát mierime za exotickejšími destináciami. Takéto zmýšľanie nás však v konečnom dôsledku môže zaslepiť, pretože aj také krajiny, akou je Maďarsko, ponúkajú obrovské množstvo zaujímavých miest, ktoré musí každý milovník cestovania navštíviť.

A aby sme vám plánovanie vašej dovolenky v Maďarsku uľahčili, vybrali sme za vás 5 miest, ktoré rozhodne stojí za to vidieť.

Budapešť nesmiete vynechať

Maďarsko? Budapešť!

Budapešť je dnes už kozmopolitným mestom, v ktorom žijú vedľa seba rozdielne národnosti a kultúry. Aj preto ponúka Budapešť to najlepšie z každého sveta.

Ak milujete históriu, navštívte baziliku sv. Štefana, ktorá je najväčším chrámom Budapešti a ktorú spoznáte už na prvý pohľad. Nachádza sa neďaleko parlamentu, ktorý je dychberúcou budovou a oplatí sa ho vidieť. Poriadny nádych histórie zažijete aj na Budínskom hrade. Jeho súčasťou je aj Rybárska bašta – unikátne architektonické dielo patriace k najznámejším pamiatkam Budapešti.

Pre trochu uvoľnenia navštívte úžasnú ZOO Budapešť, v ktorej nájdete faunu zo 7 kontinentov, vrátane goríl, hrochov, nosorožcov či ľadových medveďov. Milovníci zvierat určite zablúdia aj do známeho Tropicaria, kde sa dostanete k podmorskému svetu na dotyk blízko.

Prirátajte k tomu množstvo svetoznámych obchodov, nekonečné mosty cez Dunaj a úžasné jedlo a viete, že na Budapešť vám nebude stačiť ani týždeň. 

Sziget Festival je nezabudnuteľným zážitkom

V Budapešti sa každoročne uskutočňuje aj jeden z najväčších festivalov v Európe – Sziget. Koná sa na jednom z ostrovov v strede Dunaja a trvá 7 dní, počas ktorých sa na stagei vystrieda zástup najznámejších umelcov svetovej hudby.

Komunita úžasných ľudí, nikdy nekončiaca párty, noví známi a atmosféra, ktorú nikde inde nezažijete.

Balaton už dávno nie je dovolenkou minulosti

Balaton si mnohí spájame s dovolenkovou destináciou našich rodičov, no už dávno to tak nie je. Toto najväčšie sladkovodné jazero v strednej Európe vám poskytne nekonečné hodiny zábavy, a to nielen na vode, ale aj mimo nej.

Vodné športy, člnkovanie, plávanie alebo iba oddych na nafukovačke, večerné párty na pobreží či grilovanie s najbližšími – to všetko môžete zažiť na Balatone. A aby toho nebolo málo, každoročný festival Balaton Sound láka fanúšikov elektronickej hudby z celého sveta.

Národný park Hortobágy pre milovníkov prírody

Ak po oslavách a festivaloch potrebujete trochu ticha, navštívte Národný park Hortobágy, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nekonečne rozsiahle trávnaté plochy, pokoj, čerstvý vzduch a fauna a flóra, ktoré vás dobijú energiou.V parku Hortobágy žije veľa ohrozených druhov, z ktorých sú väčšina vtákmi. Naraziť môžete aj na pastierov v tradičných odevoch pasúcich svoje stáda dobytka. Ak teda milujete prírodu, toto miesto by ste určite nemali počas návštevy Maďarska vynechať. 

Pannonhalmské arciopátstvo nie je nudným historickým výletom

A na záver sme sa rozhodli pre Pannonhalmské arciopátstvo, ktoré môže na prvé počutie znieť nudne, no vôbec to tak nie je.

Pannonhalmské arciopátsvo je takisto súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO a ide o jednu z najstarších historických pamiatok našich južných susedov. Počas jediného dňa môžete preskúmať baziliku, kláštor, unikátnu knižnicu, v ktorej je uložených skoro 400 000 kníh a najrôznejšie prvky barokovej architektúry.

Pannonhalmský archív benediktínskeho arciopátstva obsahuje jednu z najbohatších a najcennejších zbierok dokumentov z prvých storočí uhorskej štátnosti, vrátane prvých známych písomných textov  obsahujúcich maďarské slová a frázy.

Okolie opátstva je rajom pre dušu. Levanduľové polia, vinica, príroda. Pannonhalmu musíte jednoznačne vidieť. 

Foto: Jo StolpRobert BaloggpointstudioThomas OrthZairon.

Dlhodobá spolupráca

Hľadáte riešenie na mieru alebo organizujete tender? Kontaktujte nás.

Kontaktné informácie
  • +421 2 2102 6130
  • [javascript protected email address]

Cenová ponuka

Do 30 minút zistíte cenu a termín dodania jednoduchšej požiadavky.

         
Čo hovoria naši klienti?
Spoľahlivé služby pre vašu firmu!

S tímom spoločnosti Otago spolupracujeme od roku 2014 v oblasti prekladov európskych patentov a patentových prihlášok z oblastí farmácie, chémie, strojárenstva a elektrotechniky z anglického, nemeckého a francúzskeho jazyka do slovenského a českého jazyka.

Oceňujeme najmä profesionálnu a rýchlu komunikáciu, spoľahlivé plnenie dohodnutých termínov dodania prekladov a vysokú mieru presnosti a kvality dodávaných prekladov, ktoré sú pre nás a našich klientov kľúčové na zabezpečenie právnej ochrany ich inovácií a vynálezov.

Mgr. Ing. Martin Žovic
Patentový zástupca

Spoločnosť Otago môžeme doporučiť.

SPIE Elektrovod, a.s. vníma spoločnosť Otago s.r.o. ako spoľahlivého partnera pri preklade odborného textu. Služby spoločnosti Otago využívame najmä na preklady anglického, nemeckého a maďarského jazyka. Oceňujeme predovšetkým ich osobný prístup, profesionalitu, rýchlosť a operatívnosť v reakcii na naše požiadavky.

Ing. Jakub Kolesár
predseda predstavenstva

Spoluprácu so spoločnosťou Otago sme si vybrali najmä pre dodávanie kvalitných prekladov so špecifickou odbornou strojárskou terminológiou, najmä z oblasti kompresorových a vákuových staníc.

Na spolupráci oceňujeme predovšetkým spoľahlivosť prekladov a promptnú komunikáciu. Služby spoločnosti Otago radi odporúčame.

Ing. Ladislav Szabó
konateľ

S Otago sa robí skvele.

V Catalyste potrebujeme preklady väčšinou tak, že včera bolo neskoro. Ľudia v Otago reagujú rýchlo, pohotovo a priateľsky, čo je vcelku unikátna kombinácia. Preklady sú po obsahovej stránke tip top, takže maximálna spokojnosť.

Lubo Tomko
CEO

Na základe našich skúseností so spoločnosťou Otago môžeme bez váhania odporučiť jej služby ďalším spoločnostiam, ktoré potrebujú špičkové prekladateľské služby.

Váš záväzok ku kvalite, profesionalite a spokojnosti klientov z vás robí ideálneho partnera.

Élodie Bouquet
Vendor & Quality Manager